امکانات سیستم مدیریت محتوای متن باز کانتائو

کانتائو یک رابط کاربری بصری با استفاده از فن‌آوری‌های آژاکس و وب ۲.۰ برای قابلیت بهینه می‌باشد. بخش مدیریت چند زبانه و چند الگویی، سیستم مجوز قدرتمند، مدیریت بازگشت و نسخه، جستجوی پیشرفته و گزینه‌های مرتب‌سازی و یا سرویس بروزرسانی زنده فقط تعدادی از امکانات زیادی هستند که کانتائو را از دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا متمایز می‌کند. خروجی کانتائو ۱۰۰٪ قالبی براساس توابع در دسترس XHTML strict  بوده که پیش‌نیاز‌های W3C/WAI را برآورده می‌کند. موتور جستجو، URLهای کاربرپسند، پشتیبانی از GZip، تابع خروجی PDF، پشتیبانی از چند زبانی و موارد دیگر به شما اجازه می‌دهد تا وب‌سایت جامع بسازید بدون اینکه یک برنامه‌نویس باشید.

امکانات ویرایش پیشرفته

کانتائو امکانات ویرایش پیشرفته‌ای نظیر کپی و جابجا کرده رکوردها از طریق کلیپبورد، ویرایش چند رکورد همزمان یا بازگرداندن به نسخه‌های قبلی را فراهم می‌کند. ویرایش‌گرها می‌توانند متون را با استفاده از ویرایش‌گر متنی TinyMCE که دارای غلط‌یاب املایی چند زبانه نیز می‌باشد، قالب‌بندی کنند.

ساختار سایت قدرتمند

کانتائو انواع مختلف صفحه (مثلا عادی و هدایت‌کننده) و وب‌سایت‌های چندگانه در یک ساخه را پشتیبانی می‌کند. شما کنترل کاملی بر چگونگی مخفی بودن، محافظت شده با کلمه عبور، ذخیره یا اندیس شده برای جستجو صفحه می‌دهد و شما می‌توانید آن‌ها را یا به صورت دستی یا زمانی منتشر کنید.

سیستم مجوز بسیار دقیق

کانتائو سیستم مجوز قدرتمندی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا نحوه دسترسی به هر و همه فیلد فرم در بخش مدیریت را کنترل کنید. قوانین دسترسی می‌توانند به کاربر و گروه اعمال شوند و در صورتی که یک کاربر به بیش از یک گروه اختصاص داده شده باشد مجموع آن‌ها خواهد بود.

ایجاد کننده فرم انعطاف پذیر

با ایجاد کننده فرم کانتائو می‌توانید هر نوع فرم وب‌سایتی را ایجاد کنید، که به صورت خودکار تعیین اعتبار شده و یا از طریق ایمیل فرستاده شده و یا در پایگاه داده ذخیره می‌شود. فایل‌های بارگذاری شده می‌توانند به صورت پیوست فرستاده شود و یا در فولدری در سرور ذخیره شوند.

موتور جستجوی متن کامل

کانتائو شامل موتور جستجوی متن کامل که جستجوی عبارتی، جستجوی عمومی و جستجوی AND/OR را پشتیبانی می‌کند است. اندیس جستجو به صورت خودکار ساخته می‌شود و می‌تواند به صورتی اختیاری شامل صفحه‌های محافظت شده نیز باشد. نتایج ذخیره شده و می‌توانند به صفحه‌های چندگانه تقسیم شوند.

چارچوب CSS داخلی

کانتائو با چارچوب CSS مستقل از مرورگری عرضه می‌شود که ساختارهای شناور و ایستا را پشتیبانی می‌کند و ستون‌های و بخش‌های ساختار را از ساختارهای صفحه که تعریف کرده‌اید ایجاد می‌کند. شیوه‌نامه‌های موجود می‌توانند به راحتی در بخش مدیریت وارد و نگهداری شوند.

مدیریت فایل داخلی

کانتائو بارگذاری فایل‌ها از طریق FTP را علاوه بر مدیریت فایل داخلی پشتیبانی می‌کند. مدیریت فایل بند‌انگشتی تصاویر و پیش‌نمایش فایل را به صورت خودکار ایجاد می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های بارگذاری شده را با ویرایشگر منبع ویرایش کنید. فایل‌ها و فولدرهای می‌توانند کپی، جابجا، ویرایش، تغییر نام و حذف شوند.

ماژول اخبار/بلاگ داخلی

ماژول اخبار/بلاگ کانتائو قسمتی از توزیع هسته می‌باشد که آرشیو و دسته‌بندی چندگانه اخبار، اخبار ویژه، نظرات کاربر و پیوند راحت از  طریق خوراک RSS و ATOM را پشتیبانی می‌کند. هر آیتم خبری می‌تواند یک تصویر پیوست شده و چندین ضمیمه داشته باشد.

ماژول تقویم داخلی

ماژول تقویم کانتائو بخشی ار توزیع هسته می‌باشد که تقویم‌های چندگانه، رویداد‌های همه روزه، رویدادهای بدون انتها، رویدادهای چند روزه، رویدادهای تکراری و پیوند آسان از طریق خوراک RSS و Atom را پشتیبانی می‌کند. همچنین شامل نماهایی مانند تقویم، تقویم کوچک و لیست رویداد‌ها می‌باشد.

ماژول خبرنامه داخلی

ماژول خبرنامه کانتائو بخشی از توزیع هسته می‌باشد که عضویت از طریق دو مرحله، فرمت‌های HTML و متن ساده، وارد کردن گیرندگان از طریق فایل CSV و لیست کردن خبرنامه‌های فرستاده شده در وب‌سایت را پشتیبانی می‌کند. ارسال خبرنامه‌ها به اعضاء می‌تواند به شخصی شود.

انتخاب گسترده‌ای از ماژول‌های اضافی

مخزن افزونه کانتائو شامل هزاران ماژول اضافی است که عملکرد بیتشری به مدیریت سیستم محتوا اضافه می‌کنند. شما می‌توانید مخزن افزونه را مرور کرده و ماژول‌ها را به صورت مستقیم در بخش مدیریت تنها با چند کلیک ماوس نصب، بروزرسانی یا حذف نمایید.

بخش مدیریت و خروجی قابل دسترس

کانتائو قابل دسترس بودن را به عنوان فقط قابلیت تلقی نمی‌کند و خروجی XTML strict قابل دسترس تولید می‌کند که نیازمندی‌های W3C/WAI را در بخش مدیریت و خروجی برآورده می‌کند. سیستم به آرامی تنزل می‌یابد اگر جاوا اسکریپت موجود نباشد یا غیرفعال باشد.

بروزرسانی زنده آسان

نصب ارتقاءها می‌تواند زمان‌گیر باشد، حتی اگر تعداد کمی وب‌سایت کانتائو را اجراء کرده باشید. سرویس بروز‌رسانی کانتائو افزودنی تجاری می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد نصب‌ها را تنها با کمی کلیک در بخش مدیریت بروز کنید.

آژاکس و PHP 5

آژاکس و PHP 5 فن‌آوری‌های وب ۲.۰ مدرن هستند که شما می‌توانید در بیساری از برنامه‌های کاربردی جامع پیدا کنید. کانتائو کدهای پایه محکمی دراد که با قابلیت‌های برنامه‌نویسی شی‌گراء جدید PHP 5.2 و چارچوب جاوا اسکریپت MooTools ساخته شده است.

خانه | درباره | خوراک اخبار