ویژگی‌های کانتائو

در اینجا برخی از ویژگی هایی است که کنتائو را از دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا متمایز می کند.

ویژگی های ویرایش پیشرفته

کنتائو ویژگی های ویرایش پیشرفته ای مانند کپی یا جابجایی رکوردها از طریق کلیپ بورد، ویرایش چندین رکورد به طور همزمان یا بازیابی نسخه های قبلی را ارائه می دهد. ویراستاران می‌توانند متون را با ویرایشگر متن غنی TinyMCE که شامل یک غلط‌گیر املای چند زبانه است، قالب‌بندی کنند.

ساختار سایت قدرتمند

کنتائو از انواع مختلف صفحه (به عنوان مثال صفحات معمولی یا تغییر مسیر) و چندین وب سایت در یک درخت پشتیبانی می کند. شما کنترل کاملی بر مخفی بودن صفحه، محافظت از رمز عبور، ذخیره سازی حافظه پنهان یا فهرست بندی شده برای جستجو دارید و می توانید آنها را به صورت دستی یا زمان بندی شده منتشر کنید.

سیستم مجوز دقیق

کنتائو دارای یک سیستم مجوز قدرتمند است که به شما امکان می دهد دسترسی به تک تک فیلدهای فرم را در انتهای پشتی کنترل کنید. حقوق دسترسی را می توان در سطح کاربر یا در سطح گروه اعطا کرد و اگر کاربر به بیش از یک گروه اختصاص داده شود، جمع می شود.

مولد فرم انعطاف پذیر

با مولد فرم کنتائو می توانید هر نوع فرم وب را ایجاد کنید که به طور خودکار تأیید می شود و یا از طریق ایمیل ارسال می شود یا در پایگاه داده ذخیره می شود. فایل های آپلود شده به عنوان پیوست ارسال می شوند و می توانند به صورت اختیاری در پوشه ای روی سرور ذخیره شوند.

موتور جستجوی تمام متن

کنتائو با یک موتور جستجوی متن کامل ارائه می شود که از جستجوی عبارت، جستجوی حروف عام و جستجوی AND/OR پشتیبانی می کند. فهرست جستجو به صورت خودکار ساخته می شود و به صورت اختیاری حتی شامل صفحات محافظت شده می شود. نتایج ذخیره می شوند و می توانند به چندین صفحه تقسیم شوند.

تصاویر واکنش گرا

کنتائو به طور مداوم برای دسترسی و پشتیبانی از دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. می توانید فرمت های مرکزی یا جداگانه برای تصاویر تعریف کنید. برای صرفه جویی در پهنای باند ارزشمند هنگام تحویل وب سایت خود به تلفن های هوشمند. یک تصویر - فوکوس را مشخص کنید، به طوری که محتوای تصویر مهم همیشه در تصویر باشد.

سئو

قسمت جلویی کنتائو به طور کامل بر روی قالب های قابل تنظیم ساخته شده است و کد HTML5 قابل دسترسی را مطابق با الزامات W3C/WAI تولید می کند. URL های سازگار با موتورهای جستجو و داده های ساختار یافته مطابق با schema.org اطمینان حاصل می کنند که وب سایت شما توسط Google پیدا و درک می شود.

مدیر فایل داخلی

کنتائو از آپلود فایل از طریق FTP علاوه بر مدیر فایل داخلی پشتیبانی می کند. این به طور خودکار تصاویر کوچک و پیش نمایش فایل ها را تولید می کند و به شما امکان می دهد فایل های آپلود شده را با ویرایشگر منبع ویرایش کنید. فایل ها و پوشه ها را می توان با کپی، انتقال، ویرایش، تغییر نام و حذف کرد.

ماژول تقویم داخلی

ماژول تقویم کنتائو بخشی از توزیع هسته است. این برنامه از چندین تقویم، رویدادهای تمام روز، رویدادهای باز، رویدادهای چند روزه، رویدادهای مکرر و توزیع آسان از طریق فیدهای RSS یا Atom پشتیبانی می کند. این شامل چندین نما مانند تقویم، مینی تقویم یا لیست رویداد است.

ماژول خبری/وبلاگ داخلی

ماژول اخبار/وبلاگ کنتائو بخشی از توزیع اصلی است. این برنامه از آرشیوها و دسته بندی های متعدد اخبار، اخبار ویژه، نظرات کاربران و پخش آسان از طریق فیدهای RSS یا Atom پشتیبانی می کند. هر خبر می تواند یک تصویر ضمیمه شده و چند ضمیمه داشته باشد.

ماژول خبرنامه داخلی

ماژول خبرنامه کنتائو بخشی از توزیع اصلی است. از اشتراک از طریق دوبار انتخاب کردن، قالب‌های HTML و متن ساده، وارد کردن گیرندگان از یک فایل CSV و فهرست‌بندی خبرنامه‌های ارسال شده در وب‌سایت پشتیبانی می‌کند. خبرنامه های ارسال شده برای اعضا را می توان شخصی سازی کرد.

به روز رسانی آسان

نصب به‌روزرسانی‌ها می‌تواند زمان‌بر باشد، حتی شما فقط تعداد کمی از وب‌سایت‌های کنتائو را اجرا می‌کنید. Contao Manager به شما امکان می دهد نصب خود را تنها با چند کلیک مستقیماً در مرورگر خود به روز کنید. البته، کنتائو از انواع ابزارهای استقرار و گردش کار CI نیز پشتیبانی می کند.

انتخاب گسترده ای از بسته های اضافی

در extensions.contao.org یا در Packagist بسته‌های اضافی زیادی خواهید یافت که عملکردهای بیشتری را به CMS اضافه می‌کنند. شما می توانید این بسته ها را مستقیماً در کنتائو Manager تنها با چند کلیک ماوس مرور، نصب، به روز رسانی یا حذف کنید.

خوراک اخبار